Sa vota morri Behgjet Pacolli në zgjedhje

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Behgjet Pacolli ka kandiduar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Advertisement

Në këto zgjedhje Pacollin e votuan 11 mijë e 649 persona.

Në listën e LDK-së, prin Avdullah Hoti me 69 mijë e 640 vota, i dyti Kujtim Shala me 32 mijë e 700 vota dhe i treti Lumir Abdixhiku me 25 mijë e 264 vota.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *