Komandat Qufa i reagon Bujar Osmanit: Po ushqeheni me gjakun e të rënëve në luftën e 2001

Zylfi Adili, i njohur si Komandant Qufa ka reaguar në profilin e tij në Facebook pas paraqitjes së Bujar Osmanit në emisionin Click Plus në TV21. Osmani në rolin e zëdhënësit të BDI-së foli për të arriturat e partisë së tij, njofton Gazeta Populli.

Advertisement

Ajo që ngjalli polemika është tendenca e Ministrit aktual të Punëve të Jashtme që të ul integritetin e UÇK-së duke shpjeguar sesi BDI, nga një parti lufte dikur sot është super moderne, që i bie se dikur kjo parti sa ka qenë UÇK nuk ka qenë moderne dhe se ka qenë e prapambetur, transmeton Gazeta Populli.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe Zylfi Adili ‘Qufa’ nga Aleanca për Shqiptarët në profilin e tij në Facebook.

Ja reagimi i tij i plotë:

O Bujar

“Nëse mendon që UÇK ka qenë primitive e sot paske arritur të bësh një parti super moderne, gabohesh. Sot jeni në primitivizëm sepse ushqeheni me gjakun e të rënëve në luften e 2001”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *