Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së, Zeqir Shala

Ka ndërruar jetë veterani i luftës së UÇK-së, Zeqir Shala, nga fshati Vuçak i Drenasit.

Lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së përmes një njoftimi në Facebook, si dhe faqja Fshati Vuçak.

Ky është njoftimi i plotë:

“Te Allahut jemi dhe te ai do të kthehemi.

Me pikëllim të thellë i njoftojm miqtë, shokët dhe dashamirët se ka nderruar jetë Zeqir Zymer Shala

Varrimi i të ndjerit bëhet sot me daten 22.03.2023 në oren 15:00 në varrezat e fshatit Vuçak.

Allahu e shperbleft me xhenet.
Ngushllime Familjes dhe gjithë farefisit!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *