Hurma e Arabisë, ja pse është e rëndësishme për të hapur Iftarin

Teologu Vladimir Kera foli në lidhje me agjërimin e Ramazanit, muajit të shenjtë që ka nisur ditën e sotme.

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai shpjegoi dhe pse është e rëndësishme hurma e Arabisë për të hapur iftarin


Sipas tij hurma mban një sasi të konsiderueshme glukoze dhe kjo ka efekte pozitive për trurin dhe stomakun.“Hurma mban një sasi të konsiderueshme glukoze. Në momentin që shkon në stomak aktivizon trurin dhe stomakun. Është ëmbëlsuesi më organik”- tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *