Bukë falas në Tetovë për Iftar dhe Syfyr gjatë muajit të Ramazanit

Për të shtatin vit me radhë edhe sivjet në furrën “Eja Bereqeti” në Tetovë do të shpërndahet bukë falas për familjet në nevojë për Iftar dhe Syfyr.

Aksioni bamirës realizohet me ndihmën e biznesmenëve vendorë dhe mërgimtarëve.

“Elhamdulilah: Mèshiroj ata qe janè në tokë, që të mëshirojë Ai që është në qiell”

Tè nderuar besimtar
Ky èsht viti i shtatè me radhe qè bashk me disa shok me disa ndermarje nga Tetova dhe ne bashkpunim me disa mergimtarè qè edhe kètè vitè nè kètè muaj te bekuar të Ramazanit ,tè ju qèndrojm pranè atyre qè janè ne nevojè ku do tè shpèrndajmè bukè falas gjatè muajit tè Ramazanit tek fura EJA BEREQETI nè lagjen DRENOVEC TETOVÈ qè gjendet karshi shkolles mesme Gjimnazi “7 Marsi”.
Ju Bamirès Allahu u shpèrbleftè”, thuhet në njoftim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *