Kërkohej nga policia gjermane, trafikanti i drogës arrestohet në Tetovë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e rajonit të Tetovës në bashkëpunim me Interpolin e Gjermanisë kanë arrestuar 30-vjeçarin K.I., i cili kërkohej me fletarrestim ndërkombëtarë për trafikim të sasisë së madhe të kokainës dhe marijuhanës në territorin e Gjermanisë, transmeton Alsat. MPB njofton se për veprën një fjalë, Kodi Penal i Gjermanisë parasheh dënim maksimal prej 15 viteve burg, ndërsa personi sipas procedurës ligjore, do të ekstradohet në Gjermani.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *