Gruaja informon Policinë se burri i saj flen me armë në dhomë të gjumit, i kapet arma me 39 fishekë në dollap

Një rast i kanosjes është lajmëruar djë në Policinë në Prizren. Viktima e rastit A.G.( 31 vjeq) ,ka njoftuar se përmes telefonit është kanosur me vrasje nga bashkëshorti i saj – i dyshuari E.N.( 29 vjeq) i cili gjendet jashtë shtetit.

Pas intervistimit te viktimës se rastit mësohet se i dyshuari posedon armë zjarri pa leje valide dhe te njëjtën e mbante në dhomën e gjumit.

Në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe është sekuestruar një arme zjarri ( pistolete ) e llojit –M57 dhe tridhjetë e nënte fishekë te kalibrit 7.62mm.

Për rastin në fjalë është konsultuar Prokurori i Shtetit me vendim te te cilit arma e gjetur sekuestrohet, iniciohet rasti i klasifikuar si vepër penale 1) “ Kanosja “ dhe 2 ) “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i pa autorizuar i armë”.

I dyshuari është ne kërkim policor për shkak te dyshimeve te arsyeshme për veprat e kryera./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *