“Spitali modular” – Boban Vuçevski lirohet nga akuza ndĂ«rsa Florin Besimi dhe Artan Etemi dĂ«nohen me nga 1 vit e 6 muaj burg, dĂ«nimi do tĂ« shqiptohet nĂ«se nuk kryejnĂ« vepĂ«r tjetĂ«r nĂ« tre vitet e ardhĂ«shme

Sot nĂ« ora 12:00 nĂ« GjykatĂ«n Themelore tĂ« TetovĂ«s u mbajt seanca ku u shpall aktvendimi…

“Spitali modular” – TĂ« akuzuarit Besimi dhe Etemi shpallen fajtor nga Gjykata, pritet vendimi pĂ«rfundimtar

Sot nĂ« ora 12:00 nĂ« GjykatĂ«n Themelore tĂ« TetovĂ«s u mbajt seanca ku u shpall aktvendimi…

Të mërkurën në ora 11 takohet Kovaçevski dhe Mickoski

Zyrtarisht konfirmohet takimi mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe liderit tĂ« VMRO-DPMNE-sĂ«, Hristijan Mickovski, pĂ«rcjell TV21. Takimi…

Kapet kumanovari që kishte ikur nga burgu

GjatĂ« ditĂ«s sĂ« djeshme policia ka arrestuar njĂ« tĂ« arratisur nga burgu, pĂ«rcjell TV21. Nga MPB…

ESHS: Më pak martesa dhe divorce në Maqedoninë e Veriut

Sipas tĂ« dhĂ«nave tĂ« Entit ShtetĂ«ror tĂ« StatistikĂ«s, numri i martesave tĂ« lidhura gjatĂ« vitit 2022,…

Kurti: Me SHBA dhe BE mund të kemi dallime në qasje por jo në qëllime

Kryeministri i RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Albin Kurti ka deklaruar se me Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s…

Sot ora 12 shpallet vendimi i gjykimit për zjarrin në spitalin modular të Tetovës

Sot nĂ« ora 12:00 nĂ« GjykatĂ«n Themelore tĂ« TetovĂ«s do tĂ« shpallet aktvendimi pĂ«r rastin e zjarrit nĂ«…

Vuçiq: Jam gati të vdes dhe nuk e lë Serbinë në dorë të llumit

Presidenti i SerbisĂ«, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar njĂ« takim me lidershipin e partisĂ« dhe bashkĂ«punĂ«torĂ«t e…

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Emisari amerikan pĂ«r Ballkanin, Gabriel Esocbar ka deklaruar se Albin Kurti duhet tĂ« tĂ«rheq policinĂ« nga…

E FUNDIT – Serbia nĂ« krizĂ«, BĂ«rnabiq paralajmĂ«ron dorĂ«heqje nga posti i kryeministres sĂ« SerbisĂ«

Kryeministrja serbe Ana Brnabiq ka shkruar nĂ« llogarinĂ« e saj nĂ« Twitter se Ă«shtĂ« e gatshme…