Vetura “Opel Astra” pĂ«rfundon brenda zyrĂ«s sĂ« noterisĂ«

NjĂ« aksident i rĂ«ndĂ« ka ndodhur mbrĂ«mjen e djeshme nĂ« Bulevardin “Aleksandar Makedonski” nĂ« AvtokomandĂ« tĂ«…

Maqedonia e Veriut do të blejë automjete ushtarake nga SHBA me vlerë 15 milion dollarë

Maqedonia e Veriut nga Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s do tĂ« blejĂ« automjete tĂ« blinduara pĂ«r…

Biden i pĂ«rgjigjet urimit tĂ« Zaevit pĂ«r zgjedhjet – pret bashkĂ«punim intensiv midis dy vendeve dhe dy popujve

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Joseph Biden iu Ă«shtĂ« pĂ«rgjigjur urimeve tĂ« dĂ«rguara nga Kryeministri Zoran Zaev…

Zafir Berisha i quan neojugosllav përfaqësuesit e Vetëvendosjes

ZĂ«vendĂ«sministri i PunĂ«ve tĂ« Brendshme, Zafir Berisha, po thotĂ« se Ă«shtĂ« duke u manipuluar me gjeneratat…

OBSH: Lloji i ri i koronavirusit është përhapur në tetë shtete të Europës

Lloji i ri i koronavirusit Ă«shtĂ« zbuluar tashmĂ« nĂ« tetĂ« vende evropiane, tha Hans Kluge, drejtori…

Asambleisti i LDK-së në Komunën e Podujevës i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje

Asambleisti nga rradhĂ«t e LDK-sĂ« nĂ« KomunĂ«n e PodujevĂ«s Bahri Blakçori i Ă«shtĂ« bashkuar LĂ«vizjes VetĂ«vendosje.…

Donald Trump mund të burgoset pas largimit nga presidenca amerikane

Donald Trump do tĂ« ecĂ« nĂ«pĂ«r oborrin e ShtĂ«pisĂ« sĂ« BardhĂ« pĂ«r herĂ« tĂ« fundit nĂ«…

LSDM: Industria e kanabisit sjell 250 milion euro në vit

Si pĂ«rparĂ«si kryesore tĂ« kornizĂ«s sĂ« re strategjike “Aksioni 21”, Qeveria e udhĂ«hequr nga LSDM Ă«shtĂ«…

“Atëherë kur në qeveri ishte Menduh Thaçi, e ka dridhur Maqedoninë!”

Nga Nejazi Rexhepi: Menduh Thaçi, kryetar i PDSH-sĂ« dhe anĂ«tarĂ«t e saj, asnjĂ«herĂ« nuk e kanĂ«…

Zaev paralajmëron pakon e pestë ekonomike. Kujt do t’i takojë?

Pakoja e pestĂ« e masave ekonomike do tĂ« pĂ«rfshijĂ« mĂ« tĂ« prekurit nga pandemia, njoftoi kryeministri,…