Zaev: Drejtësia do ta arrijë edhe të arratisurin Nikolla Gruevski

NĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r MIA, kryeministri Zoran Zaev foli pĂ«r rastet e PSP, por edhe pĂ«r…

Adelina Ismajli tregon pse e vendosi kryqin në qafë

NĂ« “Tete a tete” me Adelinen, e ftuar nĂ« emisionin festiv Ă«shtĂ« Zanfina Ismajli, e cila…

E fundit: Zjarr nĂ« qendrĂ«n tregtare “Global” nĂ« StrumicĂ«

Sipas portalit “Strumica Denes” njĂ« zjarr i madh ka kapluar qendrĂ«n tregtare “Global”, e cila gjendet…

Arrestohet tetovari që bashkë me një fëmijë 4 vjeçar ka gjuajtur me armë

Ministria e Brendshme informon se sonte kanĂ« arrestuar njĂ« 39-vjeçar, i cili sĂ« bashku me njĂ«…

Gjendet i vdekur një 45 vjeçar në Crni Vrv të Shkupit

NjĂ« shkupjan i moshĂ«s 45 vjeçare Ă«shtĂ« gjetur  i vdekur nĂ« CĂ«rni VĂ«rv. Ministria e PunĂ«ve…

Mediumet maqedonase: Disa nga mërgimtarët strugan pozitiv me kovid-19

Gazetarja e Televizionit maqedonas TV24, Adrijana Mitevska Momirovska ka shkruar pĂ«r mĂ«rgimtarĂ«t strugan qĂ« u kthyen…

Tërmeti në Kroaci ka shkaktuar dëme mbi 400 milionë euro

DĂ«mi fillestar i shkaktuar nga tĂ«rmeti nĂ« Kroaci Ă«shtĂ« mbi 400 milion euro dhe pothuajse 9,000…

Të infektuar nga kovid-19 ka 18.798 qytetarë, prej të cilëve 11.009 janë nga Shkupi

Aktualisht janĂ« 18,798 tĂ« infektuar me virusin korona nĂ« vend, dhe shumica e tyre janĂ« nga…

Deklarata ‘tronditĂ«se’ e njĂ« prej ish-krerĂ«ve tĂ« VV-sĂ«: Ja çfarĂ« me thoshte Albin Kurti pĂ«r Ibrahim RugovĂ«n – faqet e LDK-sĂ« publikojnĂ« pamjet

Kryetari i PrishtinĂ«s dhe ish-zyrtari i lartĂ« i VV-sĂ«, Shpend Ahmeti, muaj mĂ« parĂ« kishte bĂ«rĂ«…

Enver Hoxhaj: Kurti dhe Osmani na kanë prishur me Shqipërinë

Kandidati pĂ«r kryeministĂ«r nga PDK, Enver Hoxhaj, ka thĂ«nĂ« se u.d e Presidentit, Vjosa Osmani dhe…