Ilir Hasani tregon se a duhet test PCR për në Kosovë

ZĂ«vendĂ«sministri i ShĂ«ndetĂ«sisĂ« i MaqedonisĂ« sĂ« Veriut Ilir Hasani ka deklaruar se nuk duhet test PCR…

Gruevski do të kthehet dhe do të vuajë dënimin, pretendon Spasovski

Po kalon edhe viti i dytĂ« qĂ« kur ish kryeministri i MaqedonisĂ« sĂ« Veriut, Nikola Gruevski…

Spasovski: Edhe babai im, Zaev, Filipçe dhe Nikolovski kanë paguar gjoba të trafikut

“Kishim vetĂ«m 5 aparate pĂ«r matjen e alkoolit nĂ« tĂ« gjithĂ« vendin dhe 8 shpejtĂ«simatĂ«s (radarĂ«).…

Spasovski: Nga shtatori deri më sot kemi konfiskuar mbi 550 kilogram marihuanë

“Efikasiteti i policisĂ« Ă«shtĂ« rritur. Nga shtatori deri mĂ« sot kemi efikasitet tĂ« madh, aktivizojmĂ« disa…

Drejtori i PolicisĂ« Financiare: NĂ« rastin “Banka Eurostandard” kemi zbuluar rrjetĂ« tĂ« madhe firmash

Drejtori i PolicisĂ« Financiare, Arafat Muaremi, tha sonte se janĂ« nĂ« rrugĂ«n e duhur pĂ«r tĂ«…

Dy banorë të Patishka Rekës ia kanë vjedhur veturën një tetovari duke e mashtruar

Sektori pĂ«r PunĂ« tĂ« Brendshme TetovĂ« ngriti padi penale kundĂ«r M.A (18) dhe N.A (29), tĂ«…

Shqiptari i njohur nga Tetova blen skuadrën serbe

Menaxheri ndĂ«rkombĂ«tar i futbollit me prejardhje nga Tetova, Fali Ramadani do tĂ« blejĂ« klubin e futbollit…

Biznesmeni tetovar Nazif Destani hyn në biznesin e prodhimit të makinave

NjĂ« investitor shqiptar pĂ«rfshihet pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« industrinĂ« e prodhimit tĂ« automjeteve. Ă‹shtĂ« fjala…

Xhaferi: Nuk janë krijuar kushte për të pirë marijuanë në vend të cigareve

NĂ« vendin tonĂ«, ende nuk janĂ« krijuar parakushte pĂ«r legalizimin dhe pĂ«rdorimin rekreativ tĂ« marihuanĂ«s, tha…

Ministri Nuredini: Po bisedojmë me Shqipërinë dhe Greqinë për shpëtimin e Liqenit të Prespës

Jemi duke folur me GreqinĂ« dhe ShqipĂ«rinĂ« pĂ«r shpĂ«timin e Liqenit tĂ« PrespĂ«s, anĂ«tarĂ«t e Komitetit…