Arrestohet një 35 vjeçar nga fshati Gradec

MĂ« 07.01.2021 rreth orĂ«s 21:00 nĂ« fshatin Gradec, Gostivar, zyrtarĂ«t policorĂ« tĂ« SPB TetovĂ«-Departamenti i PunĂ«ve…

Qytetarët e Velesit për çdo ditë i godasin shenjat e trafikut me kokë ngaqë janë të vënduara shumë poshtë

GjatĂ« dhjetorit, shenja tĂ« shumta tĂ« reja tĂ« trafikut janĂ« instaluar nĂ« qytetin e Velesit dhe…

ASH-AAA: Qytetarët përpos dhimbjes për humbjen e të afërmve të tyre nga kovid-19, detyrohen të paguajnë shuma të majme për varrimin e tyre

Koalicioni opozitar Aleanca pĂ«r ShqiptarĂ«t – Alternativa ka reaguar nĂ« lidhje me zĂ«rat e fundit pĂ«r…

Ja sa shqiptarë jetojnë në Maqedoni në bazë të pasaportave

NĂ« prag tĂ« regjistrimit tĂ« popullsisĂ« nĂ« MaqedoninĂ« e Veriut, statistikat zyrtare flasin se shqiptarĂ«t nĂ«…

Skandal: Qytetarët janë detyruar të paguajnë për qese PVC dhe arkivol për të afërmit e vdekur nga kovid-19 edhe pse nuk ka patur një protokoll të tillë

NjĂ« skandal i rradhĂ«s dhe njĂ« plaçkitje qĂ« u Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« qytetarĂ«ve tash e disa muaj…

LSDM: Viti i ri 2021 do të jetë vit i rritjes ekonomike dhe zhvillimit

LSDM vazhdon me krijimin dhe zbatimin e masave dhe politikave qĂ« do tĂ« mundĂ«sojnĂ« qĂ« viti…

VMRO-DPMNE: Gjysëm milion qytetarë jetojnë në varfëri me 2 euro në ditë

“Zoran Zaev dhe familja e ZaevĂ«ve po tallen pa fije turpi me popullin. PĂ«rderisa njerĂ«zit po…

Teuta Arifi do të kandidojë përsëri për Tetovën?!

Kryetarja e komunĂ«s sĂ« TetovĂ«s, Teuta Arifi jozyrtarisht mĂ«sohet se do tĂ« kandidojĂ« pĂ«r herĂ« tĂ«…

Kumanovarja humbi jetën pasi u shtyp nga vetura

NĂ« datĂ«n 06.01.2021 nĂ« orĂ«n 17.20 nĂ« rrugĂ«n magjistrale KumanovĂ« – Kriva PallankĂ« nĂ« vendin e…

Zaev për zhvillimet në Uashington: Dhuna duhet të dënohet!

Kryeministri Zoran Zaev nĂ« twitter ka dĂ«nuar ngjarjet e dhunshme mbrĂ«mĂ« mĂ« Uashington dhe hyrjen e…