Shqiptari i njohur nga Tetova blen skuadrën serbe

Menaxheri ndĂ«rkombĂ«tar i futbollit me prejardhje nga Tetova, Fali Ramadani do tĂ« blejĂ« klubin e futbollit…

Biznesmeni tetovar Nazif Destani hyn në biznesin e prodhimit të makinave

NjĂ« investitor shqiptar pĂ«rfshihet pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« nĂ« industrinĂ« e prodhimit tĂ« automjeteve. ËshtĂ« fjala…

Xhaferi: Nuk janë krijuar kushte për të pirë marijuanë në vend të cigareve

NĂ« vendin tonĂ«, ende nuk janĂ« krijuar parakushte pĂ«r legalizimin dhe pĂ«rdorimin rekreativ tĂ« marihuanĂ«s, tha…

Ministri Nuredini: Po bisedojmë me Shqipërinë dhe Greqinë për shpëtimin e Liqenit të Prespës

Jemi duke folur me GreqinĂ« dhe ShqipĂ«rinĂ« pĂ«r shpĂ«timin e Liqenit tĂ« PrespĂ«s, anĂ«tarĂ«t e Komitetit…

Shilegov po punëson 135 ushtarë partiak, ndër të cilët edhe shofer personal, akuzojnë nga VMRO-DPMNE

Ekonomia Ă«shtĂ« nĂ« recesion, pĂ«r 10 muaj 55 mijĂ« njerĂ«z kanĂ« humbur vendet e tyre tĂ«…

Kompania e deputetit të BDI-së blen parcelë në vlerë 24 milionë euro

Kompania e naftĂ«s “Pucko Petrol”, tĂ« cilĂ«n deri para ca kohĂ« e udhĂ«hiqte deputeti i BDI-sĂ«,…

Sekuestrohen katër kilogram heroinë dhe rreth një kilogram kokainë në Hasanbeg

Sipas MinistrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Brendshme Ă«shtĂ« arrestuar njĂ« 27 vjeçar nga Hasanbegu i Shkupit “MĂ«…

Flet Arben Taravari për gjendjen e Ziadin Selës

Sekretari gjeneral i AleancĂ«s pĂ«r ShqiptarĂ«t dhe njĂ«herit Kryetari i komunĂ«s sĂ« Gostivarit, Arben Taravari nĂ«…

Ziadin Sela hospitalizohet në Klinikën e Kardiologjisë

Lideri i AleancĂ«s pĂ«r ShqiptarĂ«t Ziadin Sela pĂ«r arsye tĂ« disa shtrĂ«ngimeve nĂ« gjoks Ă«shtĂ« hospitalizuar…

Filipçe me ftesë të Borisovit do të marrë pjesë në mledhje të qeverisë së Bullgarisë

Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« informon se Ministri Dr. Venko Filipche, me ftesĂ« tĂ« Kryeministrit tĂ« BullgarisĂ«, Boyko…