Ja pse nuk kemi vaksina si të gjithë të tjerët

Avokati Aleksandar Tortevski Ă«shtĂ« prononcuar nĂ« lidhje me neglizhencĂ«n e QeverisĂ« sĂ« RepublikĂ«s sĂ« MaqedonisĂ« sĂ«…

Arsyeja pse nuk kemi vaksina sikur shtetet e tjera

Derisa vendet nĂ« rajon dhe ato fqinje filluan vaksinimin, qeveria nĂ« Maqedoni bĂ«ri PR lidhur me…

Filipçe: Shpërblim për të gjithë profesionistët mjekësorë që merren me pacientë me koronavirus

MbrĂ«me nĂ« “Klik Plus” nĂ« TV21, Ministri Venko Filipçe shpalli njĂ« shpĂ«rblim monetar pĂ«r tĂ« gjithĂ«…

Policia e Tetovës ka sekuestruar pesë automjete të cilat ishin të pa regjistruara për më shumë se gjashtë muaj

Policia e TetovĂ«s filloi zbatimin e ndryshimeve nĂ« Ligjin pĂ«r SigurinĂ« nĂ« Trafikun Rrugor, me ç’rast…

Zaev: Drejtësia do ta arrijë edhe të arratisurin Nikolla Gruevski

NĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r MIA, kryeministri Zoran Zaev foli pĂ«r rastet e PSP, por edhe pĂ«r…

E fundit: Zjarr nĂ« qendrĂ«n tregtare “Global” nĂ« StrumicĂ«

Sipas portalit “Strumica Denes” njĂ« zjarr i madh ka kapluar qendrĂ«n tregtare “Global”, e cila gjendet…

Arrestohet tetovari që bashkë me një fëmijë 4 vjeçar ka gjuajtur me armë

Ministria e Brendshme informon se sonte kanĂ« arrestuar njĂ« 39-vjeçar, i cili sĂ« bashku me njĂ«…

Gjendet i vdekur një 45 vjeçar në Crni Vrv të Shkupit

NjĂ« shkupjan i moshĂ«s 45 vjeçare Ă«shtĂ« gjetur  i vdekur nĂ« CĂ«rni VĂ«rv. Ministria e PunĂ«ve…

Mediumet maqedonase: Disa nga mërgimtarët strugan pozitiv me kovid-19

Gazetarja e Televizionit maqedonas TV24, Adrijana Mitevska Momirovska ka shkruar pĂ«r mĂ«rgimtarĂ«t strugan qĂ« u kthyen…

Të infektuar nga kovid-19 ka 18.798 qytetarë, prej të cilëve 11.009 janë nga Shkupi

Aktualisht janĂ« 18,798 tĂ« infektuar me virusin korona nĂ« vend, dhe shumica e tyre janĂ« nga…