Një person është therrur me thikë në Qendrën Tregtare të Qytetit në Shkup

Një person është therrur sonte derisa ishte në bodrumin e QTT, konfirmojnë për redaksinë tonë nga…

Aksion i madh policorë për drogë në Novo Sellë të Strumicës

Gazeta Populli ekskluzivisht zbulon se sonte një ekip mobil i administratës doganore ka bërë një aksion…

Mjekja nga Tetova që merr vaksinën antiKovid (FOTO)

Doktoresha nga Tetova Arlinda Elezi e cila jeton dhe vepron në Çikago merr e para nga…

ZYRTARE: Maqedonia e Veriut nuk është më në listën e karantinës të Zvicrës

Ashtu siç është paralajmëruar, në listën më të re të karantinës, të aktualizuar sot nga BAG,…

Zvicra mund ta heqë sot Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve për karantinë të detyrueshme

Rreth një javë më parë, kur BAG e futi Portugalinë në mesin e vendeve me rrezik,…

Arrestohet një kriminel nga Shkupi

Më 16.12.2020, zyrtarët policor nga Stacioni Policor i Gazi Babës arrestuan D.J (26) nga Shkupi, nën…

Janë dënuar 607 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Në 24 orët e kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 607…

Vice Zaev: Nuk planifikoj të hyj në politikë, guximi i kryeministrit duhet vlerësuar

Në politikë nuk mendoj të kyçem, thotë biznesmeni Vice Zaev, vëllai i Kryeministrit Zoran Zaev. Ai…

Mickovski: Klanit të Zaevit po i vjen fundi

Zoran Zaev nuk duhet të flasë me politikanë bullgarë për diçka që nuk ka legjitimitet, as…

Një tetovare përmes një aplikacioni ka transferuar mbi 500 mijë denarë nga llogaria e transakcionit të një të njohuri

Tridhjetë e nëntë vjeçarja E.S. nga Tetova mori padi penale për shkak të dyshimit për vjedhje.…