Sekuestrohen 120 kg duhan dhe 19 mijë copë cigare në Tetovë

Nga Drejtoria e Doganave njoftojnĂ« se skt nĂ« njĂ« aksion nĂ« TetovĂ«, janĂ« gjetur dhe sekuestruar…

S’ka kompani për testimin psikik të gjykatësve në Maqedoni

Zv/kryeministrja pĂ«r qeverisje tĂ« mirĂ« Sllavica GĂ«rkovska nĂ« “Click plus” nuk u pĂ«rgjigj konkretisht nĂ«se dikush…

Mickoski: Kryeministri i ardhshëm nuk do të jetë shqiptar

Kreu i VMRO-DPMNE-sĂ«, Hristijan Mickoski tha se nĂ«se pranohet kĂ«rkesa e tij pĂ«r Qeveri gjithĂ«pĂ«rfshirĂ«se, pa…

Mickoski: Përfundimisht ta çlirojmë Maqedoninë nga BDI

Kryetari i VMRO-DPMNE-sĂ«, Hristijan Mickoski thotĂ« se kushti i parĂ« qĂ« si parti tĂ« bĂ«hen pjesĂ«…

Arrestohet 46-vjeçari nga Zhelina e Tetovës, me veturën e tij ka goditur disa herë një veturë tjetër

MĂ« 07.06.2023 nĂ« ora 21:05, zyrtarĂ«t policorĂ« nga SPB-TetovĂ« kanĂ« privuar nga liria personin J.F.(46) nga…

Zendeli u zgjodh nënkryetar i ri i Këshillit Gjyqësor

Hanif Zendeli Ă«shtĂ« zgjedhur nĂ«nkryetar i ri i KĂ«shillit GjyqĂ«sor. Me propozimin e anĂ«tarit Ivica Nikollovski,…

Milloshoski: Nëse VMRO hyn në qeveri do të publikojë marrëveshjen për ndërtimin e korridoreve

Deputeti dhe anĂ«tari i Komitetit Ekzekutiv tĂ« VMRO-DPMNE-sĂ«, Antonio Milloshoski thotĂ« se pĂ«r pjesĂ«marrjen e partisĂ«…

Nesër përfundon viti shkollor për nxënësit e shkollave të mesme, për filloristët më 14 qershor

NesĂ«r (9 qershor) do tĂ« pĂ«rfundojĂ« mĂ«simi pĂ«r vitin shkollor 2022/2023 pĂ«r nxĂ«nĂ«sit e shkollave tĂ«…

Të rinjtë flenë në kuzhinë/ 70 për qind e të rinjve shqiptarë nuk kanë një dhomë të tyren

TĂ« rinjtĂ« shqiptarĂ« janĂ« tĂ« dytĂ«t nĂ« Ballkanin PerĂ«ndimor qĂ« vuajnĂ« nga fenomeni i jetesĂ«s nĂ«…

Shenja për krizë ekonomike në Turqi, Erdogan merr vendimin e rëndësishëm

Me TurqinĂ« qĂ« po pĂ«rballet me njĂ« krizĂ« financiare tĂ« afĂ«rt, presidenti i sapozgjedhur Rexhep Tajip…