Vdes ish-ushtari i Brigadës “Agim Ramadani”

Ka ndërruar jetë Shemsi Halimi, ish-ushtar i UÇK-së i Brigadës 138 “Agim Ramadani”. Kjo është bërë…

Valon Syla: “Këta të Maqedonisë janë më të këqi, s’ka ma të këqi se ta”

Valon Syla pronari i gazetës Metro, i shumë komentuari i ditëve të fundit për shkrimin e…

Sa përqind fiton VV, PDK, LDK dhe AAK sipas sondazhit të fundit

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel 46.2 përqind e qytetarëve do t’ia jepnin votën…

Në burgun e Shutkës rrahet një i burgosur nga Çellopeku i Tetovës

Një 23 vjeçar nga fshati Çellopek i Tetovës është rrahur në mënyrë mizore nga gardianët e…

Në Tetovë arrestohen tre dilerë droge dhe konfiskohen mbi 2000 copë pirotehnikë

Sot, në stacionin pagesor në Zhelinë, policia ndaloi një automjet “Mercedes” me targa zvicerane, në të…

Shqipëria pas gati 3 vitesh bëhet me Gjykatë Kushtetuese funksionale

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese u bë sot me anëtarin e saj të gjashtë pasi presidenti Ilir…

ASH dhe AAA: Gjuha shqipe duhet të jetë lëndë e detyrueshme, ashtu siç është gjuha maqedonase

Sipas Koalicionit, gjuha shqipe duhet të jetë e detyrueshme për studentët msqedonas, ashtu si gjuha maqedonase…

Padi penale për pronarin e kafenesë nga rrethina e Tetovës

Pronari i një kafeneje nga fshati Pirok, rrethina e Tetovës u ka shërbyer mysafirëve edhe pas…

PDK konfirmon kandidatin për Kryeministër

Enver Hoxhaj, ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së do të jetë kandidat i partisë për…

Isa Mustafa i bindur se LDK do të dalë parti e parë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Isa Mustafa është shprehur i bindur se partia që…