Janë dënuar 607 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Në 24 orët e kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 607…

Bajden rezulton negativ në testin për koronavirus

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Joe Biden ka rezultuar negativ në testimin për koronavirusin, tha zëdhënësja e…

Vice Zaev: Nuk planifikoj të hyj në politikë, guximi i kryeministrit duhet vlerësuar

Në politikë nuk mendoj të kyçem, thotë biznesmeni Vice Zaev, vëllai i Kryeministrit Zoran Zaev. Ai…

Mickovski: Klanit të Zaevit po i vjen fundi

Zoran Zaev nuk duhet të flasë me politikanë bullgarë për diçka që nuk ka legjitimitet, as…

Një tetovare përmes një aplikacioni ka transferuar mbi 500 mijë denarë nga llogaria e transakcionit të një të njohuri

Tridhjetë e nëntë vjeçarja E.S. nga Tetova mori padi penale për shkak të dyshimit për vjedhje.…

Arrestohet një banor i Shkupit i cili kërkohej për vrasje të kryer me porosi

Pjestarë të policisë të SPB Gjorçe Petrov arrestuan sot G.S. nga Shkupi, i cili kërkohej me…

ZYRTARE: Robert Lewandowski shpallet lojtari më i mirë në botë

Ylli i Bayern Munich, Robert Lewandowski ka fituar çmimin “Lojtari i vitit” nga FIFA për vitin…

Ahmeti pranon titullin Doctor Honoris Causa: Zotohem se do punojë pa u lodhur në ngritjen e arsimit shqip

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti pas pranimit të titullit Doctor Honoris Causa u shpreh se në…

Prokuroria nuk jep datë për përfundimin e hetimeve ndaj Thaçit e të tjerëve, thotë se gjykimi mund të fillojë në shtator

Prokuroria e ZPS-së ka thënë se procesi i hetimeve mund të vazhdojnë dhe se nuk kanë…

Bullgaria miratoi mbështetje financiare për Maqedoninë e Veriut

Bullgaria njoftoi se ka miratuar 579.789 leva, ose pak më shumë se 300,000 euro, për Republikën…