Mëngjesin e sotëm në Maqedoni është regjistruar temperaturë -19 gradë Celsius

NĂ« BerovĂ« sot nĂ« mĂ«ngjes Ă«shtĂ« mĂ« sĂ« ftohti, -19, ndĂ«rsa mĂ« ngrohtĂ« – 2 gradĂ«…

Maqedoninë e pret një vikend me borë/ “Rrugët e Maqedonisë” me apel: Vozisni me kujdes

Pas njoftimit tĂ« DPMH-sĂ« se nĂ« ditĂ«t nĂ« vijim pritet ndryshim i dukshĂ«m i motit me…

Parashikimi i motit

Moti sot nĂ« mĂ«ngjes do tĂ« jetĂ« i ftohtĂ«, gjatĂ« ditĂ«s me diell me vranĂ«sira tĂ«…

Mëngjesin e sotëm, – 13 gradë Celsius në Kodër të Diellit! Ja çfarë moti e pret Maqedoninë e Veriut

MĂ« sĂ« ftohti sot nĂ« mĂ«ngjes ka qenĂ« nĂ« KodĂ«r tĂ« Diellit, ku Ă«shtĂ« matur temperaturĂ«…

Nga e shtuna reshje shiu dhe bore, nga e hëna priten rënie të ndjeshme të temperaturave

Nga e shtuna deri nĂ« fund tĂ« ditĂ«s do tĂ« ketĂ« reshje shiu, vetĂ«m nĂ« zonat…

Në Mavrovë shtresa e borës ka arritur 38 centimetra

NĂ« BerovĂ«, Manastir dhe KodrĂ«n e Diellit mĂ«ngjesin e sotĂ«m nĂ« ora 7 tĂ« mĂ«ngjesit Ă«shtĂ«…

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Moti sot nĂ« MaqedoninĂ« e Veriut do tĂ« jetĂ« me vranĂ«sira dhe reshje lokale tĂ« shiut.…

DPHM: Në Kodrën e Diellit ka më shumë borë, më ftohtë në Berovë

NĂ« BerovĂ« dhe nĂ« KodrĂ«n e Diellit sot nĂ« mĂ«ngjes ishte mĂ« ftohtĂ«, minus katĂ«r gradĂ«,…

Borë në Kodër të Diellit

Komunikacioni nĂ« rrugĂ«t shtetĂ«rore po zhvillohet nĂ« kushte dimĂ«rore, nĂ«pĂ«r rrugĂ« tĂ« lagĂ«shta. Reshje bore me…

Shkupi është qyteti i dytë më i ndotur në Evropë këtë mëngjes

Sot nĂ« mĂ«ngjes Shkupi u rendit i dyti nĂ« mesin e qyteteve mĂ« tĂ« ndotura nĂ«…