Vapa e padurueshme dhe shira tĂ« rrĂ«mbyeshĂ«m, çfarĂ« Ă«shtĂ« fenomeni “Omega” qĂ« po prek EuropĂ«n

Prestigjozja franceze “ Liberation ” ka pĂ«rshkruar modelet e çuditshme dhe jashtĂ«zakonisht tĂ« rrezikshme tĂ« motit…

Mot me vranësira, pasdite priten reshje të rrëmbyeshme të shiut

NĂ«n ndikimin e njĂ« fronti atmosferik, sot do tĂ« mbajĂ« mot i ndryshueshĂ«m i vranĂ«t dhe…

Nesër pasdite mot jostabil me reshje lokale përmbytëse të shiut dhe bubullima

Moti nesĂ«r do tĂ« jetĂ« me diell dhe i nxehtĂ« me vranĂ«sira tĂ« vogla deri mesatare…

E shtuna me mot jostabil, temperatura mbi mesataren dhe vetëtima! Qendra për Menaxhim me Kriza me disa rekomandime

GjatĂ« ditĂ«s sĂ« nesĂ«rme pritet mot jo stabil nĂ« MaqedoninĂ« e Veriut. Temperatura mbi mesataren, erĂ«…

Temperaturat sot deri në 40 gradë

Moti sot do tĂ« jetĂ« me diell dhe shumĂ« i ngrohtĂ«. Do tĂ« fryjĂ« erĂ« e…

Temperatura përvëluese sot, deri në 40 gradë

Maqedonia e Veriut kĂ«to ditĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rfshirĂ« me valĂ« tĂ« nxehtĂ« me temperatura edhe mbi 40…

Nga e enjtja temperatura deri 40 gradë celsius në Maqedoni

Nga Drejtoria pĂ«r PunĂ« Hidrometeorologjike informojnĂ« se nĂ«n ndikimin e valĂ«s sĂ« ngrohtĂ« vijon periudhĂ« e…

Prej nesër, moti me shi dhe mundësi për vërshime në Maqedoni!

HidrologĂ«t nga Drejtoria pĂ«r PunĂ« Hidrometeorologjike paralajmĂ«rojnĂ« se nĂ«se realizohen paralajmĂ«rimet e sinoptikanĂ«ve pĂ«r reshje tĂ«…

Parashikimi i motit për sot

GjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme do tĂ« mbizotĂ«rojĂ« mot me diell dhe i ngrohtĂ«, me vranĂ«sira tĂ«…

Nga e mërkura, ndryshon moti

DPHM paralajmĂ«ron ndryshim tĂ« motit nga e mĂ«rkura, nga fundi i ditĂ«s, kur pritet, siç potencon…