Kurti ia thotë Vuçiqit në OKB: Serbia kreu gjenocid në Kosovë, dhunimin e grave e përdori si mjet lufte

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti, nĂ« paraqitjen e tij tĂ« sotme nĂ« OKB, pĂ«rballĂ« presidentit serb,…

MPJD del me sqarim pĂ«r aksidentin e autobusit tĂ« ‘Deva Tours’ nĂ« Kroaci: S’ka tĂ« lĂ«nduar

Ministria pĂ«r PunĂ« tĂ« Jashtme dhe DiasporĂ« ka dalĂ« me sqarim pĂ«r aksidentin e autobusit tĂ«…

Aksidentohet autobusi i ‘Deva Tours’ nĂ« Kroaci

NjĂ« autobus i linjĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare KosovĂ«-Gjermani dyshohet se Ă«shtĂ« aksidentuar gjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme nĂ« Kroaci,…

Kurti e ‘godet’ Vuçiqin nga tavolina e Samitit, ia pĂ«rmend BanjskĂ«n dhe kĂ«rkon njohje reciproke

Kryeministri i KosovĂ«s, Albin Kurti nĂ« fjalimin e tij nĂ« Shkup para liderĂ«ve tĂ« Ballkanit PerĂ«ndimor…

Ndalohet nga policia serbe avokati Stojkoviq – Musliu jep detaje nga rasti

Avokati serb, Çedomir Stojkoviq raportohet se gjatĂ« kthimit nĂ« Serbi Ă«shtĂ« ndaluar nga policia serbe nĂ«…

Mediat kroate: Kroacia rindĂ«rton kazermĂ«n e re afĂ«r kufirit me SerbinĂ«, arrijnĂ« automjetet amerikane “Bradley”

Ministria e Mbrojtjes e KroacisĂ« ka nisur procesin e rindĂ«rtimit tĂ« kazermave nĂ« “Beli Manastir” nĂ«…

Avokati serb: Të enjten do të shkoj në Kosovë dhe do vendos lule te varri i familjes Jashari në Prekaz

Avokati i politikanit serb Nikola Sanduloviq, Çedomir Stojkoviq tha se kushtet nĂ« tĂ« cilat u mbajt…

Shqiptarë, të përfshirë në vrasjen e mafiozit grek? Vrasësit me pagesë u paguan 300 mijë euro (VIDEO)

TĂ« tjera detaje dalin nĂ« dritĂ« nga ekzekutimi i mafiozit grek, Vangjelis Zabunis nĂ« qendĂ«r tĂ«…

Shaip Kamberi edhe zyrtarisht fiton mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë

Shaip Kamberi edhe zyrtarisht e ka fituar mandatin e katĂ«rt si deputet nĂ« Kuvendin e SerbisĂ«,…

SHBA-ja pranon kërkesën e Kosovës për blerjen e raketave anti-tank

Shtetet e Bashkuara kanĂ« pranuar kĂ«rkesĂ«n e KosovĂ«s pĂ«r tĂ« blerĂ« raketa kundĂ«rtanke, Javelin, i tha…