Zbulohet marrëveshja e fshehtë e Ramës. Ish-kryeministri Cipras në 2015 nxjerr fshatrat shqiptare si minoritare greke

Zbulohet marrĂ«veshja e fshehtĂ« e Edi RamĂ«s me ish-kryeministrin grek Cipras, i cili nĂ« vitin 2015…

Babai i presidentit serb Vuçiç po lufton për jetën, ka koronavirus

Babi i presidentit serb AleksandĂ«r Vuçiç pas infektimit me virusin korona po lufton pĂ«r jetĂ«n, shkruajnĂ«…

E rëndë: Tetë adoleshentë vdesin natën e Vitit të Ri

Bosnje/ TetĂ« tĂ« rinj kanĂ« humbur jetĂ«n nga asfiksia me gaz nĂ« fshatin Tribistovo, Komuna Posushje,…

Gent Cakaj jep dorëheqje nga pozita e ministrit në detyrë në Qeverinë Rama

Gent Cakaj i ka paraqitur sot kryeministrit Edi Rama dorĂ«heqjen nga posti i ministrit nĂ« detyrĂ«…

Kosovë: Shtyhet për në ora 17:00 seanca e Kuvendit për Projektbuxhetin 2021

Ă‹shtĂ« shtyrĂ« pĂ«r nĂ« ora 17:00 mbajtja e seancĂ«s plenare tĂ« Kuvendit tĂ« KosovĂ«s, pĂ«r tĂ«…

Pse po hesht Edi Rama kur njerëzit e tij shkelin rregullat e kovid-19?

NĂ« DurrĂ«s siç ka publikuar vetĂ« deputeti i PS Lefter Koka po shkelen hapur rregullat anti-kovid.…

Ministri Nuredini: Po bisedojmë me Shqipërinë dhe Greqinë për shpëtimin e Liqenit të Prespës

Jemi duke folur me GreqinĂ« dhe ShqipĂ«rinĂ« pĂ«r shpĂ«timin e Liqenit tĂ« PrespĂ«s, anĂ«tarĂ«t e Komitetit…

Bullgaria thotë se nuk mund të heqë dorë nga 88.540 qytetarë maqedonas me nënshtetësi bullgare

Ministria e PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« BullgarisĂ« thekson se nuk do tĂ« ndryshojĂ« pozicionin e saj…

Vuçiq: Sa të jem unë president nuk do të ndodhë njohja e pavarësisë së Kosovës

Presidenti i SerbisĂ« Vuçiq gjatĂ« njĂ« interviste nĂ« televizionin Prva, ka deklaruar se “nuk do tĂ« ndodhĂ«…

Osmani me fjalim para deputetëve të Shqipërisë: Ne ju jemi mirënjohës përjetë

Ushtruesja e detyrĂ«s sĂ« presidentes, Vjosa Osmani sot iu ka adresuar deputetĂ«ve tĂ« Kuvendit tĂ« ShqipĂ«risĂ«,…