Arrestohet shkupjani, dyshohet për disa vjedhje në zonën e Bit Pazarit

Një shkupjan 41 vjeç është arrestuar gjatë mbrëmjes së djeshme. I njëjti sipas MPB-së dyshohet për disa vjedhje në zonën e Bit Pazarit.

Advertisement

“Dje në ora 16:50 në kein “Dimitar Vllahov” në Shkup, zyrtarë policorë të Njësitit për Punë të Brendshme Qendër dhe Bit Pazar, pranë SPB-Shkup, kanë privuar nga liria A.J.(41) nga Shkupi. Ai dyshohet se ka kryer disa vepra penale “vjedhje e rëndë” në zonën e qendrës së Bit Pazarit. Ai është ndaluar në Stacion të policisë dhe pas dokumentimit të plotë të veprës, ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, njofton MPB.

Advertisement

Leave a Reply