Bie nga kati i 14-të shkencëtari rus i cili punoi për zbulimin e vaksinës anti-COVID

Shkencëtari rus, Alexander ‘Sasha’ Kagansky, i cili po punonte në zbulimin e vaksinës anti-COVID, është gjetur…

Ndahet nga jeta mjeku tetovar Nader Ismaili

Të nderuar kolegë, të nderuar miq,Dhimbja është e pamasë nga të kuptuarit se e humbëm edhe…

Studentja nga Suedia i shkruan letër Valon Sylës

Pershendetje! Quhem Viona Vatoci dhe jam nje studente qe jetoj ne Seudi, ngjarjet e fundit dhe…

Zaev: Kanabisi, ilaç dhe potencial ekonomik

Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi ndryshime në Ligjin për Drogave Opiate,…

Kryeministri Zaev tregon se sa do të kushtojë regjistrimi i popullsisë

Regjistrimi i popullsisë do të kushtojë 8.5 milionë euro, pesë milion euro më pak se sa…

Zaev: Në ’43 nuk ramë në gjumë si bullgarë dhe u zgjuam si maqedonas

Ne reagojmë hapur ndaj deklaratave që vijnë nga Bullgaria tha kryeministri Zaev në lidhje me reagimin…

Kryeministrit Zaev nuk i kujtohet emri i ish ministrit të Arsimit, Arbër Ademi

Në konferencën e sotme për media duke folur në temën e arsimit, Kryeministrit Zaev nuk i…

Pse gruaja shqiptare ecte pas burrit?

Në shoqërinë tradicionale shqiptare, veçanërisht në segmentet rurale të saj, gjatë rrugëtimit, vajza ose gruaja e…

Maqedonia e Veriut, vendi i tretë më i varfër në Evropë

Sipas të dhënave të “Eurostat”, Maqedonia e Veriut është vendi i tretë më i varfër në…

Kuvendi e votoi buxhetin për vitin 2021

Me 62 vota “PËR”, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sonte vonë e miratoi buxhetin…