S’ka kuzhinierë dhe kamerierë, gastronomia po mbetet pa punëtorë

Sektori i gastronomisë po mbetet pa punëtorë.  Me muaj të tërë kërkohen kuzhinier, banakier, e kamerierë,…

VIDEO / Pretendon Se Është Hoxhë,Shqiptari I Puth Dhe I Prek Gratë Për T’u Hequr Magjinë

Emisioni inv estig ativ “Stop” ka transmetuar mbrëmjen e sotme një video skandal ku shfaqet një…

A E Dini Pse Avionat Dhe Zogjtë Nuk Mund Të Fluturojnë Mbi Qabe?

A e dini pse : avionat dhe zogjtë nuk mund të fluturojnë mbi qabe !?Dje kam…

Kurti, Osmani dhe Konjufca i dërgojnë letër UNESCO-s, kanë një kërkesë zyrtare

Krerët e tri institucioneve të Kosovës i kanë dërguar letër organizatës UNESCO duke kërkuar që katër…

Dikur thoshte se është “thesar publik”, Kurti tani nuk ka plan për Trepçën

Qeveria e Kosovës pa një plan konkret për Trepçën, opozita thotë që kjo ndërmarrje nuk qëndron…

Fauci kërkon hetime në Kinë: Covid-19 mund të mos jetë krijuar në mënyrë natyrale

Dr Anthony Fauci zbuloi se ai nuk është “i bindur” që COVID-19 u zhvillua natyrshëm dhe…

Një grua në Tiranë proteston e zhveshur kundër rasteve të abuzimeve seksuale

“Meshkujt janë fëmijët tanë, fëmijët e një gruaje. Nudo nuk është seksuale”, është shkruar ndër të…

Bosnja paditë tetë serbë për vrasjen e 78 civilëve myslimanë

Të pandehurit akuzohen për përndjekjen e popullsisë civile boshnjake, bazuar në përkatësinë kombëtare, etnike dhe fetare…

Mickovski i cakton kushtet e mbështetjes për shqiptarët në zgjedhjet lokale

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një deklaratë për “Fokus” ka thënë se kandidatët shqiptarë që…

U shkarkua nga pozita e ambasadorit, Gjergj Dedaj “ateron” në Tiranë

Ambasadori i deritanishëm i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, Gjergj Dedaj, para pak ditësh u shkarkua…