‘Dezertorët’ rusë do t’i pranojë edhe Amerika

Jo vetëm Evropa, por edhe SHBA-të tashmë, do të pranojnë aplikime për azil nga të gjithë…

Shpërthim i papritur në gazsjellësin Nord Stream, shikoni videon e rrjedhjes së gazit në det

Kremlini njoftoi se nuk e përjashton mundësinë që dëmtimi i gazsjellësit Nord Stream në Detin Baltik…

Erdogan i drejtohet Greqisë: Mbështetja nga SHBA nuk do t’ju shpëtojë

Rexhep Tajip Erdogan ka akuzuar Athinën se po strehon terroristë. Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë sa…

Grusht shteti në Kinë? Marina amerikane nis urgjent “bishën” e oqeaneve në Azi

Luftanija më e avancuar e marinës amerikane ndodhet tashmë në Paqësorin Perëndimor në një mision që…

Inteligjenca britanike: Putini mund t’i shpallë rajonet e pushtuara të Ukrainës “zyrtarisht ruse” të premten

Ministria britanike e mbrojtjes ka publikuar përditësimin e saj të fundit mbi situatën në terren në…

Abazoviqi i rrëzuar bëhet me partinë pro-serbe: Do të votojmë për shkarkimin e Gjukanoviqit

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, tha se Kuvendi duhet të votojë iniciativën…

Britaniku i liruar nga Rusia: U trajtuam më keq se qentë

Një britanik i liruar nga Rusia ka thënë se “u trajtua më keq se një qen”…

Kremlini: Pas referendumit, sulmet kundër Donbasit do të jenë kundër Rusisë

Separatistët pro rusë kanë nisur mbajtjen e referendumeve për t’u bashkuar me Rusinë në territoret e…

Ukraina publikon imazhet tronditëse të ushtarit që u kap rob nga Rusia

Ministria e mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Twitter imazhet tronditëse e një ushtari, i cili…

Izraeli pranon Palestinën shtet, deklarata historike e kryeministrit izraelit në OKB

Një deklaratë “historike”, e pritur me dekada, ishte ajo e kryeministrit izraelit Yair Lapid në Asamblenë…