Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës Vladimir…

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë GREQIA – Çështja e “Greqisë” do…

Gyleni i del zot Greqisë, tradhton Turqinë, e shanë Erdoganin

Fetulla Gulen zgjedh të jetë krah Greqisë në fërkimet e shtetit helen me Turqinë. Media athinjote…

OKB, përplasje Shqipëri – Rusi për çështjen e Kosovës

Çështja e Kosovës ka përplasur të martën ambasadorin e Rusisë dhe atë të Shqipërisë në Organizatën…

‘Dezertorët’ rusë do t’i pranojë edhe Amerika

Jo vetëm Evropa, por edhe SHBA-të tashmë, do të pranojnë aplikime për azil nga të gjithë…

“Gjashtë muajt e ardhshëm, kritikë”, analiza e Financial Times: A do të arrijë Europa të jetojë pa gazin rus?

Gjashtë muajt e ardhshëm janë shumë kritikë. Nëse Evropa arrin të reduktojë kërkesën, do të mund të…

Medvedev kërcënoi sërish me armë bërthamore: Nuk kemi nevojë për leje për këtë

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitry Medvedev, tha se Rusia do të bëjë gjithçka…

Kryeministrja e re e Italisë do t’i mbyllë OJQ-të e Sorosit

Kryeministrja e zgjedhur e Italisë, Giorgia Meloni i është përgjigjur ashpër komenteve të manjatit amerikan, George…

Referendumet në zonat e pushtuara në Ukrainë, Putin: Duam të shpëtojmë njerëzit

Vladimir Putin ka deklaruar se  Rusia dëshiron të “shpëtojë njerëzit” në katër territoret e pushtuara në…

Erdogan: Terroristët që vranë qytetarët tanë, gjenden në të gjitha vendet e Evropës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan kritikoi ashpër vendet evropiane dhe perëndimore të cilat mbrojnë organizatat…