Drunjtë 90 euro, peleti 450 euro, rryma në ‘hava’

Ky do të jetë dimri më i rëndë pë qytetarët e Maqedonisë. Kjo falë rritjes enorme…

Rryma e Bullgarisë është e shtrenjtë për Maqedoninë/ Palët nuk arritën çmim të pranueshëm, bisedimet vazhdojnë

Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut nuk arritën marrëveshje për çmimin e rrymës që prodhuesit bullgarë duhet…

Pas mesnatës, çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë sot do të marrë vendim të ri për çmimin e derivateve të…

VMRO-DPMNE: Gati 500.000 qytetarë jetojnë me nga 150 denarë në ditë

Nga VMRO-DPMNE-ja kanë reaguar në lidhje me inflacionin që ka kapluar vendin si pasojë e krizës…

Bie euro, forcohet dollari!

Euro shënoi rënien në nivelin më të ulët në 20 vitet e fundit kundrejt dollarit amerikan…

Prej janarit është paralajmëruar rritje e re e çmimit të energjisë elektrike

Nga viti i ri, çmimi i rrymës do të rritet sërish. Nga EMV thonë se vendimi…

Rryma e shtrenjtë, shumë kompani rrezikojnë mbylljen. Jovanovski: Qeveria të gjej zgjidhje që sektori i biznesit të mbijetojë

Për shkak shtrenjtimit të rrymës shumë kompani rrezikojnë të mbyllen me çka do të humben edhe…

Në Maqedoninë e Veriut shpenzimet minimale të jetesës në korrik janë 47.042 denarë, thonë nga LSM

Shpenzimet minimale të një familjeje për muajin korrik janë 47.042 denarë, sipas llogaritjeve të Lidhjes së…

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Pas mesnatës çmimi i EUROSUPER BS 95 do të ulet për 3,5 denarë, ndërsa çmimi i…

Çmimi i bukës së thekrës arrin në 94 denarë, qytetarët e Shkupit ankohen për çmimet e larta për produktet e brumit

Në disa shitore dhe furra të bukës në qytetin e Shkupit, buka e thekrës ka arritur…