Arrestohet 26-vjeçarja nga Shkupi, kjo është arsyeja

Arrestohet 26-vjeçarja nga Shkupi, kjo është arsyeja Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se pjesëtarët…

Arrestohen dy persona nga rrethi i Sarajit, kjo është arsyeja

Arrestohen dy persona nga rrethi i Sarajit, kjo është arsyeja Sektori për Punë të Brendshme njofton…

“Grupi i zjarrit” merr poste në qytetin e Shkupit, nga kryetarja Arsovska

Kryetarja e Qytetit të Shkupit ka emëruar drejtorët e rinj të ndërmarrjeve publike, pas shkarkimeve dhe…

Asnjë gjurmë nga i riu Erdon Ramadani nga Kumanova, flasin familjarët

Asnjë gjurmë nga i riu Erdon Ramadani nga Kumanova, i cili duke u kthyer nga Tetova,…

MPB angazhon ekipet speciale, vazhdon kërkimi në lumin Vardar

MPB bashkë me qendrën me menaxhim me kriza bëjnë kërkimin me të gjithë arsenalin e vet…

Kovaçevski nuk komenton zhvillimet brenda BDI-së, thotë se ka shumicë stabile

Kryeministri Dimitar Kovaçeski i pyetur nga Alsat, nëse ka shumicë stabile pas zhvillimeve të fundit brenda…

Therret me thikë një i mitur në Shkup

Mbrëmjen e djeshme është raportuar në polici se në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum…

Kovaçevski: Kemi miratuar disa vendime për tu përballur me krizën energjetike

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka thënë se ekipi ekonomik ka mbajtur mbledhje ku…

S’ka më ushqim luks në Qeveri, Kovaçevski: Nuk do të blihen fruta deti, bajame, lajthia…

Kryeministri Dimitar Kovaçevski, ka deklaruar se ka sjellë vendim me të cilin në Qeveri nuk do…

Blerim Bexheti për zhvillimet në BDI: Shumë shpejt do të informojmë për hapat e radhës

Grupi i pakënaqur i BDI-së, në një deklaratë për “Radio Shkupin” paralajmëruan se shumë shpejtë do…