Xhaferi për pakënaqësitë në BDI: Shumica i ka 64 deputetë!

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka komentuar zhvillimet në BDI dhe paralajmërimet se disa deputet mund…

Arrestohet 26-vjeçarja nga Shkupi, kjo është arsyeja

Arrestohet 26-vjeçarja nga Shkupi, kjo është arsyeja Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se pjesëtarët…

Arrestohen dy persona nga rrethi i Sarajit, kjo është arsyeja

Arrestohen dy persona nga rrethi i Sarajit, kjo është arsyeja Sektori për Punë të Brendshme njofton…

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës Vladimir…

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë

Turqia bëhet gati për luftë, Erdogan mbledh Këshillin e Sigurisë GREQIA – Çështja e “Greqisë” do…

“Grupi i zjarrit” merr poste në qytetin e Shkupit, nga kryetarja Arsovska

Kryetarja e Qytetit të Shkupit ka emëruar drejtorët e rinj të ndërmarrjeve publike, pas shkarkimeve dhe…

Asnjë gjurmë nga i riu Erdon Ramadani nga Kumanova, flasin familjarët

Asnjë gjurmë nga i riu Erdon Ramadani nga Kumanova, i cili duke u kthyer nga Tetova,…

MPB angazhon ekipet speciale, vazhdon kërkimi në lumin Vardar

MPB bashkë me qendrën me menaxhim me kriza bëjnë kërkimin me të gjithë arsenalin e vet…

Kovaçevski nuk komenton zhvillimet brenda BDI-së, thotë se ka shumicë stabile

Kryeministri Dimitar Kovaçeski i pyetur nga Alsat, nëse ka shumicë stabile pas zhvillimeve të fundit brenda…

Therret me thikë një i mitur në Shkup

Mbrëmjen e djeshme është raportuar në polici se në Spitalin e Përgjithshëm të qytetit “Shën Naum…