Zaev: Në ’43 nuk ramë në gjumë si bullgarë dhe u zgjuam si maqedonas

Ne reagojmë hapur ndaj deklaratave që vijnë nga Bullgaria tha kryeministri Zaev në lidhje me reagimin…

Kryeministrit Zaev nuk i kujtohet emri i ish ministrit të Arsimit, Arbër Ademi

Në konferencën e sotme për media duke folur në temën e arsimit, Kryeministrit Zaev nuk i…

Maqedonia e Veriut, vendi i tretë më i varfër në Evropë

Sipas të dhënave të “Eurostat”, Maqedonia e Veriut është vendi i tretë më i varfër në…

Kuvendi e votoi buxhetin për vitin 2021

Me 62 vota “PËR”, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut, sonte vonë e miratoi buxhetin…

Kjo është rroga më e madhe në Maqedoninë e Veriut

Sipas Drejtorisë së të Ardhurave Publike e cila në fillim të këtij viti i publikoi rrogat…

Arrestohet një tetovar sepse rrahu gruan e tij

Një banor i Tetovës është arrestuar nga zyrtarët policor sepse ka rrahur gruan e tij, njoftojnë…

Kovid-19 mori edhe një jetë të re – Ndërroi jetë profesori 35 vjeçar

Virusi i paparashikueshëm kovid-19 mori një viktimë të re, mësuesin 35-vjeçar të kimisë në shkollën “25…

E fundit: Për dhjetë minuta grabiten dy banka

Kosovë/ Brenda dhjetë minutash, kanë ndodhur dy grabitje nëpër filialet e dy bankave në kryeqytet. Njëra…

Sekuestrohen 100 kilogramë marijuanë në Novo Sellë

Siç njoftuam më herët, në Vendkalimin kufitar Novo Sellë, në dalje nga Republika e Maqedonisë së…

Gjendet e vdekur gruaja e cila u paraqit si e humbur

Trupi i pajetë i 50-vjeçares nga Prilepi është gjetur në orët e hershme në ujërat e…