Pacientët me leukemi një muaj e gjysmë pa terapi! Sali siguron se problemi do të zgjidhet brenda disa javësh

Pacientët që marrin terapi për leukemi, ankohen se më shumë se një muaj nuk kanë terapi…

Dhimbja e fytit, simptoma më e shpeshtë e COVID-19 tani

Simptomat si temperatura ose humbja e të nuhaturit, konsideroheshin ndër shenjat karakterizuese të COVID-19 në fillim…

Ministria e Shëndetësisë rekomandon mbajtjen e maskave në hapësira të mbyllura gjatë qëndrimeve të gjata dhe ajrosje të rregullt

Gjatë qëndrimit në hapësirë të mbyllur për një kohë të gjatë, duhet të mbahen maska, dhe…

Ndotja e ajrit shkurton jetën më shumë sesa cigaret dhe alkooli

Frymëmarrja është më e rrezikshme se pirja e duhanit apo pirja e alkoolit. Kjo sipas raportit…

Një ilaç i ri për kancerin po rezulton 100% i suksesshëm

Një ilaç i ri, i cili po testohet për kancerin kolorektal ka habitur mjekët pasi ka…

“Deri në ora 14 në Maqedoni janë shitur 11.000 pako të Diazepam”, njofton mjeku Lazarov

Mëngjesin e sotëm deri në ora 08:30 në Maqedoninë e Veriut janë shitur 1,155 paketime të…

Rritet përdorimi i barnave kundër depresionit në Maqedoni

Statistikat e Fondit për Shëndetësi në Maqedoninë e Veriut tregojnë se barnat që ndikojnë në sistemin…

Mjeku i famshëm: Lija e majmunit po përhapet më shumë tek homoseksuaIët

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka urdhëruar britanikët që kanë rënë në kontakt me linë e…

Lia e majmunit kthen maskat në Nju Jork, OBSH pret rritje të rasteve

Autoritetet shëndetësore janë alarmuar për përhapjen e virusit të lisë së majmunit , ndërsa  ekspertët u…

Panovski: Lija e majmunëve është më interesant për mediat sesa i rrezikshëm

Në vend deri më tani nuk ka pasur asnjë rast të lisë së majmunëve dhe duke…