Kosova rikthehet në aksion me përballjen ndaj Qipros

Kosova e zhvillon sot (e martë) ndeshjen e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve përballë…

‘El Mundo’ zbulon kërkesat e Leo Messit për t’u mos u larguar nga Barcelona

Në vitin 2021, Lionel Messi befasoi botën e futbollit duke u larguar nga Barcelona, ​​atje ku…

Tjetër medalje ari për Shqipërinë! Abakarov triumfon në Beograd: Kampion bote në mundje

Shqipëria po përjeton një nga momentet e saj më të mira në sport. Pas medaljes së…

Kuqezinjtë e Shkëndijës sot në Tetovë presin KF Shkupin

Kuqezinjtë sot (18.09.2022) presin në Tetovë KF Shkupin në duelin e xhiros së 8-të në Ligën…

FC Shkupi dënohet me 44 mijë euro nga UEFA

Menaxhmenti i FC Shkupit njofton se klubi është dënuar me 44 mijë euro nga UEFA. Sipas…

Red Bull fiton në Monza, Verstappen afër titullit kampion

Max Verstappen i Red Bull-it e ka fituar Çmimin e Madh të Italisë, duke lënë Charles…

Joshua pranon sfidën me kushtet e Tyson Furyt, tani po punohet për datat

Anthony Joshua e ka pranuar sfidën me Tyson Furyn dhe propozimin e këtij të fundit që…

Arijan Ademi fitoi mirënjohje nga UEFA

Arijan Ademi fitoi mirënjohje nga UEFA si lojtari më i mirë i ndeshjes, në fitoren Dinamo…

FC Shkupi firmos me lojtarin e Popovit, dorëhiqet Bunjaku

FC Shkupi ka firmosur kontratë me futbollistin Mario Mlladenovski. Lajmin e ka konfirmuar menaxheri i tij…

Profesor doktor Zamir Dika emërohet president i ri i KF Shkëndija, Harun Isa merr postin e drejtorit sportiv

KF Shkëndija komunikon ndryshimet strukturore në udhëheqësi në drejtim të riorganizimit të brendshëm me qëllim arritjen…