Prezantohet droni i ri ‘Molla Kuqe’ nga kompania Bayraktar

Kompania turke Baykar, e cila prodhon drone luftarake, ka prezantuar prototipin e një UAV të ri…

Çfarë është VAMPIRE, sistemi ajror kundër-dronëve që SHBA po i jep Ukrainës?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë bërë me dije se do të dërgojnë në Ukrainë një…

Gjermania nis flotën e trenave me hidrogjen, e para në botë!

Gjermania inauguroi një linjë hekurudhore të fuqizuar tërësisht nga hidrogjeni, e para e këtij lloji në…

iPhone 14 pritet të dalë në treg në shtator, këto do të jenë çmimet

Në shtator pritet të dalë në treg iPhone 14. Ai mund të vijë edhe në ngjyrë…

SHBA-ja do të dërgojë në Ukrainë më shumë sisteme HIMARS

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë në Ukrainë edhe katër sisteme të Artilerisë me Lëvizshmëri të…

Po shkatërrojnë dhe nervozojnë Putinin/ Çka janë raketat HIMARS që SHBA ia dhuroi Ukrainës?

Ushtria ukrainase është pajisur së fundi me sistemin e avancuar raketor amerikan HIMARS. Edhe ukrainasit menjëherë…

Elon Musk tërhiqet nga blerja e Twitter

Nuk ka më ujdi mes multimiliarderit Elon Musk dhe kompanisë së medias sociale Twitter. Paaftësia e…

Izraeli krijon pajisje me të cilën mund të shihet përmes mureve (Video)

Kompania izraelite Camero-Tech ka krijuar një pajisje me të cilën ushtarët mund të shohin përmes mureve…

Automobili solar vozitet disa muaj pa u mbushur (PAMJE)

Një kompania holandeze po e sjell në treg automobilin e parë në botë i gatshëm për…

Prezantohet pamja e parë e avionit turk pa pilot “Bayraktar Kızılelma”

Kreu i kompanisë Baykar Teknoloji (Baykar Technology), Selçuk Bayraktar ka ndarë fotografinë e parë me pamjen…