BE-ja ultimatum Serbisë: Sanksione Rusisë ose të presin ndëshkime

“Nëse BE-ja do të vendosë për sanksione, hapi i parë do të jetë ndalja e rrjedhjes…

Petkoviq kthehet mbrapsht në kufi, i ndalohet hyrja në Kosovë

Shefit të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën, Petar Petkoviq autoritetet e Republikës së Kosovës ia kanë ndaluar…

Egjeu në prag të “shpërthimit”: Grekët zbarkojnë në ishull me blinda amerikanë, turqit lëshojnë dronët e armatosur

Turqia dhe Greqia janë në një raport shumë të tensionuar duke bërë që herë pas here…

Abazoviq mbështet shkarkimin e presidentit Gjukanoviq

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, tha se Kuvendi duhet të votojë iniciativën…

Vuçiq: Po i ofrohemi një konflikti të madh lufte

Vuçiq ka folur nga New Yorku për mediat serbe. “Nuk është e vështirë të merret me…

Gjukanoviq: Mali i Zi nuk do të bëhet pjesë e Open Balkan, Abazoviq është manipulues politik

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq në një intervistë ekskluzive për emisionin Balkan Talks, në…

Joe Biden nominon për ambasador të Amerikës në Mal të Zi shqiptarin nga Maqedonia e Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka nominuar për ambasador të SHBA-së…

Vuçiç: Çfarëdo konflikti në Kosovë do të ishte katastrofal për Serbinë

Vuçiç: Çfarëdo konflikti në Kosovë do të ishte katastrofal për Serbinë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç…

Erdogan përuroi xhaminë dhe qendrën e re islamike në Kroaci

Gjatë turit të tij në Ballkan, presidenti i Turqisë, Tayyip Erdogan ndaloi në Kroaci, ku përuroi…

Bisedimet për marrëveshje me Serbinë, Kurti i përgjigjet ofertës së Erdoganit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan nga Beogradi të mërkurën u shpreh i gatshëm të përfshihet…