Covid-19 i merr jetën profesorit të njohur kosovar

Si pasoje e infektimit me Covid-19 ka humbur jetën Prof. Besnik Krasniqi.

Advertisement

Lajmin e ka bërë të ditur në facebook, kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, raporton Ballkani.info

“Një tjetër humbje e madhe, e rëndë dhe e papranueshme nga Covidi, e profesorit, mikut dhe aktivistit të hershëm të PDK-së në Prizren, Prof. Besnik Krasniqi.” ka shkruar ai.

Lajmi i plotë:

Një tjetër humbje e madhe, e rëndë dhe e papranueshme nga Covidi, e profesorit, mikut dhe aktivistit të hershëm të PDK-së në Prizren, Prof. Besnik Krasniqi.

Ai ishte profesor, poet i mrekullueshëm, një veprimtar i përjetshëm i Kosovës dhe bashkëpunëtor i dashur i partisë tonë. Ngushëllime familjes, miqve dhe të gjithë Prizrenit.

Prehu në paqe, profesor!

Advertisement

Leave a Reply