E hap derën e veturës dhe e hedh në tokë pistoletën, para syve të policëve

Një ngjarje ‘kapadai’ ka ndodhur në Vushtrri, të Kosovës, ku një qytetar e ka hapur derën e veturës dhe e ka hedhur në tokë pistoletën, e gjitha kjo para syve të policëve.

Advertisement

Një i dyshuar që sipas policisë mban armë pa leje në veturën e tij, ka tentuar t’i shpëtojë policisë, duke e hedhur pistoletën nga vetura.

Gjithçka mund të shkonte në favorin e tij, nëse zyrtarët policorë nuk do ta kishin parë me sytë e tyre këtë veprim të të dyshuarit.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 02:33 të mëngjesit në rrugën “Haxhi Zeka” në Vushtrri, derisa njësiti policor ishte duke e ndalë veturën e të dyshuarve.

Përmes raportit 24-orësh, policia njofton se në vendin e ngjarjes është konfiskuar pistoleta me dy karikatorë dhe 15 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Pas intervistimit dy të dyshuarit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

Advertisement

Leave a Reply