Fillon numërimi i votave për kryetarin e ri të LDK-së, ja kush po prin me vota

Tashmë ka filluar numërimi i votave të delegatëve për zgjedhjen e kryetarit të ri të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Advertisement

Insajderi ka mësuar që me fillimin e numërimit të votave Lumir Abdixhiku është duke prirë dukshëm me vota.

Mësohet se qysh në fillim Lumir Abdixhiku ka marr 20 vota, Lutfi Haziri 8 vota dhe Besian Mustafa 1 votë.

Numërimi sapo ka filluar, mbetet të shihet nëse do të zgjedhet kryetari i ri i LDK-së qysh në raundin e parë./Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply