Kapen në flagrancë, arrestohen dy grabitës nga Kumanova

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy persona nga Kumanova. Nga MPB thonë se të njëjtit janë kapur gjatë një grabitje në fshatin Kojnare e Poshtme

Advertisement

“Me datë 21.09.2022 në ora 23:10, zyrtarët policorë nga SPB-Kumanovë kanë ndaluar I.V.(41) dhe M.D.(34), të dy nga Kumanova. Ata janë kapur gjatë një “vjedhjeje-grabitje” në shtëpinë e I.P. (62) në fshatin Kojnare e Poshtme në Kumanovë. Gjësendi i marrë është gjetur dhe i është kthyer pronarit, ndërsa personat janë arrestuar dhe ndaluar në stacion të policisë. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Advertisement

Leave a Reply