Kurti i shkruan Hoxhajt, Mustafës e Haradinajt, i fton për konsultime para formimit të institucioneve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti iu ka shkruar krerëve të tri partvie parlamentare, partisë demokratike të Kosovës, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Advertisement

Në këto letra, Kurti, iu ka shkruar Hoxhajt, Mustafës e Haradinajt, lidhur me konstituimin e institucioneve të vendit, pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Kurti ka ftuar në konsultim krerët e këtyre partive, para se të shkohet me procedurat për formimin e institucioneve. /Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply