Maqedoni: Shoferi i ambulancës, infermierja dhe një pacient me coronavirus lëndohen në një aksident

Në magjistralen Shtip-Koçan për shkak të një aksidenti mëngjesin e sotëm ka pasur ndërprerje të komunikacionit.

Advertisement

Siç bëhet e ditur, automjeti i ambulancës dhe një kampion u përplasën në aksident, ndërsa në aksident lëndime kanë pësuar shoferi i automjetit të ndihmës së shpejtë, një infermiere dhe një pacient me coronavirus, i cili u transportua në spitalin e Shtipit.

Nga Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njoftojnë se këtë mëngjes ka pasur ndërprerje të komunikacionit në autostradë./Telegrafi/

Advertisement

Leave a Reply