Moti sot do të jetë i vranët i shoqëruar me reshje shiu

Moti në vend do të jetë i vranët me reshje të shiut, në malet dhe në vendet më të larta me reshje të borës. Për shkak të depërtimit të ajrit të ftohtë nga fundi i ditës dhe gjatë natës kohë pas kohe reshjet do të kalojnë në bore edhe në disa vende më të ulëta. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply