Në Gjermani vetëm të vaksinuarit / Ja cilat vaksina i pranon shteti gjerman

Nga dita e premte 25 qershor do tĂ« lejohen vizitat dhe udhĂ«timet turistike pĂ«r personat e…

Grubi: BDl realizon atë që e premton

ZĂ«vendĂ«skryeministri i parĂ« Grubi ka folur mĂ« tej edhe mbi premtimet e Bashkimit Demokratik pĂ«r Integrim,…

Përplasen Vuçiq dhe raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian

Raportuesi pĂ«r SerbinĂ« nĂ« Parlamentin Evropian, Vladimir BilÄŤik i Ă«shtĂ« kundĂ«rpĂ«rgjigjur presidentit tĂ« SerbisĂ«, Aleksandar Vuçiq,…

“Unë nuk e nënçmoj gjuhën e nënës tim”, Ukshin Hoti nuk kishte pranuar të flas asnjë gjuhë tjetër në burg përveç shqipes

Motra e Ukshin Hotit, Myrvete Hoti-Kosumi, ka rrĂ«fyer pĂ«r maltretimet qĂ« i ishin bĂ«rĂ« vĂ«llait tĂ«…

Digjet autobusi i transportit publik në Shkup (Video)

NjĂ« autobus i transportit publik nĂ« Shkup Ă«shtĂ« kapluar nga zjarri. Siç mund tĂ« shihet nga…

Rrokulliset një autobus në Kumanovë, tre persona të lënduar

NjĂ« autobus nga Turqia me pasagjerĂ« Ă«shtĂ« rrokullisur pasditen e sotme nĂ« autostradĂ«n KumanovĂ«-Beograd. Sipas dĂ«shmitarĂ«ve…

Prizreni e Tetova do të bashkohen me tunel

Projekti pĂ«r rrugĂ«n Prizren – TetovĂ« si duket Ă«shtĂ« nĂ« rrugĂ« tĂ« drejtĂ«. ZĂ«vendĂ«s-ministri i InfrastrukĂ«s…

Pandemia shkaktoi numër rekord të vdekjeve në RMV gjatë vitit 2020 (Infografik)

Pandemia Covid-19 dhe ndikimi i saj nĂ« shĂ«ndetin e popullatĂ«s nĂ« RMV nĂ« vitin 2020 ka…

Komentatori arab nuk i reziston bukuroshes ruse gjatë ndeshjes Rusi-Finlandë në Euro 2020, i thur vargje në transmetim direkt

Dje (e mĂ«rkurĂ«) gjatĂ« ndeshjes Rusi-FinlandĂ« nĂ« kuadĂ«r tĂ« Euro 2020, ka ndodhur diçka vĂ«rtetĂ« interesante…

Tragjedi në Kërçovë: Djali therr me thikë babain, nga plagët vdes në spital

Siç njoftojnĂ« nga Ministria e PunĂ«ve tĂ« Brendshme, njĂ« vrasje ka ndodhur dje nĂ« fshatin VraneshnicĂ«…