Ljubomir Fërçkovski pozitiv me COVID-19, shtrihet në spital

Ish-ministri i brendshëm dhe profesori universitar, Lubomir Fërçkovski ka rezultuar pozitiv me KOVID-19 dhe se është…

A do të kërkojë Spasovski dorëheqjen e zv/ministrit të tij Bushi?

Ministri i Punëve të Brendshme është pronocuar në lidhje me skandalin që përfshiu zëvendësin e tij…

Sa ishte rroga më e lartë në Maqedoninë e Veriut për vitin që lamë pas, sipas të dhënave më të fundit?

Sipas Drejtoreshës së të Ardhurave Publike të Maqedonisë së Veriut në konferencën e sotshme për shtyp…

DAP: Milioneri më i moshuar në Maqedoninë e Veriut ka 101 vjet, ndërsa më i riu vetëm 6 vjet

Milioneri më i ri i Maqedonisë së Veriut, i cili ka arritur të ardhura bruto në…

Udhëheqës i tifogrupit “Shvercerat” Omer Bunjaku dhë këngëtari Shpat Kasapi këshilltarë të zv.kryeministrit Grubi

“Omer Bunjaku, udhëheqësi i “Shfercerat”dhe Shpat Kasapi, këngëtari popullor, që nga 13 Nëntori janë këshilltarë të…

Katër persona duke mashtruar kanë përfituar mbi 5 milionë denarë nga qytetarët

Duke kryer vepër penale, personat R.A (27) M.A (18), K.K (29) dhe N.A (29) kanë përfituar…

TRONDITËSE: Në Gjermani murgeshat dërgonin fëmijët e jetimores për tu përdhunuar nga priftërinjtë

Gjykata e mirëqenies sociale në Darmstadt ka ndarë kompensim për një burrë, i cili tani është…

Vdes ish-ushtari i Brigadës “Agim Ramadani”

Ka ndërruar jetë Shemsi Halimi, ish-ushtar i UÇK-së i Brigadës 138 “Agim Ramadani”. Kjo është bërë…

Valon Syla: “Këta të Maqedonisë janë më të këqi, s’ka ma të këqi se ta”

Valon Syla pronari i gazetës Metro, i shumë komentuari i ditëve të fundit për shkrimin e…

Sa përqind fiton VV, PDK, LDK dhe AAK sipas sondazhit të fundit

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel 46.2 përqind e qytetarëve do t’ia jepnin votën…