Dramë në Strimnicë të Tetovës, policia arreston një kërcënues nga Tetova

2020 Mbrëmë rreth orës 22:30, efektivët e policisë të SPB Tetovë në fshatin Strimnicë e kanë…

Linjë telefonike falas për të raportuar ahengje dhe tubime gjatë festave, njofton Spasovski

Ministria e Brendshme do të hapë një linjë telefonike falas ku qytetarët do të jenë në…

Arrestohet pronari i një objekti hotelerik në Zhelinë, punonte pas orës 18

Dje (27 dhjetor) rreth orës 19:15, pjesëtaret e policisë të SPB Tetovë e kanë privuar nga…

Është gjetur i pajetë trupi i burrit që humbi dje në ujërat e Lumit Dren

Trupi i burrit që u zhduk dje në Lumin Dren është gjetur, konfirmoi policia për agjensionin…

Elita Ziberi fiton çmimin “Grand Prix the best”

Festivali Grand Prix vazhdon të kultivojë e mbështesë artistë e vendit. Në edicionin e tij, festivali…

Detaje nga aksidenti në Çajle të Gostivarit

Nga policia njoftojnë se sonte (27 -dhjetor) rreth orës 20, në rugën rajonale Gostivar – Çegran…

Aksion anti-terror i MPB-së në disa lokacione, Spasovski thotë se aksioni po vazhdon dhe se ka të arrestuar

Herët mëngjesin e sotëm, njësitë speciale të policisë kanë kontrolluar disa shtëpi në disa lagje të…

LDK shkel masat anti-kovid

Për Lidhjen Demokratike të Kosovës, ora policore, mbajtja e distancës e masat e tjera antikovid nuk…

Aksident i rëndë në Çajle të Gostivarit, një i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Çajle të Gostivarit. Sipas informatave…

6 truke që çdo shofer duhet t’i dijë në dimër

Dimri është një periudhë e vështirë për shoferët, pasi muajt e ftohtë shpesh sjellin shqetësime të…