Enver Hoxhaj: Kurti dhe Osmani na kanë prishur me Shqipërinë

Kandidati pĂ«r kryeministĂ«r nga PDK, Enver Hoxhaj, ka thĂ«nĂ« se u.d e Presidentit, Vjosa Osmani dhe…

VMRO-DPMNE nuk do ta përkrahë dhe rrespektojë regjistrimin e popullsisë

Stefan Andonovski, anĂ«tar i KryesisĂ« QĂ«ndrore tĂ« VMRO-DPMNE-sĂ«, tha sot se partia mĂ« e madhe opozitare…

Arrestohet një 31 vjeçar në Zherovjan të Tetovës, policia i gjeti armë

NĂ« orĂ«t e hershme tĂ« mĂ«ngjesit, policia nga Departamenti pĂ«r krim tĂ« organizuar kanĂ« arrestuar 31…

Në Gjilan arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut me euro të falsifikuara

NjĂ« shqiptar, shtetas i MaqedonisĂ« sĂ« Veriut Ă«shtĂ« arrestuar nĂ« Gjilan, pasi tĂ« njĂ«jtit gjatĂ« kontrollit…

Në Gjilan arrestohet shtetasi i Maqedonisë së Veriut me euro të falsifikuara

NjĂ« shqiptar, shtetas i MaqedonisĂ« sĂ« Veriut Ă«shtĂ« arrestuar nĂ« Gjilan, pasi tĂ« njĂ«jtit gjatĂ« kontrollit…

Një diplomate e Maqedonisë së Veriut është gjetur e vdekur në Manhattan në Nju Jork

NjĂ« diplomate maqedonase ka bĂ«rĂ« vetĂ«vrasje nĂ« prag tĂ« Vitit tĂ« Ri nĂ« banesĂ«n e saj…

Plagosen 16 palestinezë nga ushtria izraelite

TĂ« paktĂ«n 16 palestinezĂ« u plagosĂ«n sot tkur forcat Izraelite qĂ«lluan me plumba gome dhe gaz…

Tepria e Hekurit – Reagimet e Rrezikshme TĂ« LĂ«kurĂ«s

NjĂ« nga ndikimet e forta tĂ« tepricĂ«s e hekurit nĂ« trup vĂ«rehet tek lĂ«kura e cila…

Digjete një barakë në Shkup: Kanë festuar dhe e kanë harruar ngrohësen ndezur

KĂ«tĂ« mĂ«ngjes, njĂ« barakĂ« nĂ« vendbanimin Karposh 2 nĂ« Shkup mori flakĂ«. Sipas informacioneve fillestare dhe…

Erdogan: Po negociojmë me Gjermaninë për prodhimin e vaksinës

Turqia Ă«shtĂ« nĂ« bisedime me GjermaninĂ« pĂ«r prodhimin e pĂ«rbashkĂ«t tĂ« njĂ« vaksine tĂ« re kundĂ«r…