Mjekja nga Tetova që merr vaksinën antiKovid (FOTO)

Doktoresha nga Tetova Arlinda Elezi e cila jeton dhe vepron në Çikago merr e para nga…

Ekskluzive: Lirohet nga burgu vrasësi i zyrtarit të LDK-së

Jetullah Kryeziu, i dënuar me 20 vjet burg për vrasjen e ish-aktivistit të Lidhjes Demokratike të…

ZYRTARE: Maqedonia e Veriut nuk është më në listën e karantinës të Zvicrës

Ashtu siç është paralajmëruar, në listën më të re të karantinës, të aktualizuar sot nga BAG,…

Zvicra mund ta heqë sot Maqedoninë e Veriut nga lista e vendeve për karantinë të detyrueshme

Rreth një javë më parë, kur BAG e futi Portugalinë në mesin e vendeve me rrezik,…

Kënd e suspendoi nga detyra Vjosa Osmani?

Vjosa Osmani e ka suspenduar nga detyra Driton Gashin, sekretarin e Presidencës. Mësohet se suspendimi i…

Arrestohet një kriminel nga Shkupi

Më 16.12.2020, zyrtarët policor nga Stacioni Policor i Gazi Babës arrestuan D.J (26) nga Shkupi, nën…

Janë dënuar 607 persona për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Në 24 orët e kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 607…

Bajden rezulton negativ në testin për koronavirus

Presidenti i sapozgjedhur amerikan Joe Biden ka rezultuar negativ në testimin për koronavirusin, tha zëdhënësja e…

Vice Zaev: Nuk planifikoj të hyj në politikë, guximi i kryeministrit duhet vlerësuar

Në politikë nuk mendoj të kyçem, thotë biznesmeni Vice Zaev, vëllai i Kryeministrit Zoran Zaev. Ai…

Mickovski: Klanit të Zaevit po i vjen fundi

Zoran Zaev nuk duhet të flasë me politikanë bullgarë për diçka që nuk ka legjitimitet, as…