Sekuestrohet amfetaminë dhe marijuhanë, arrestohen dy persona nga Shkupi

Ministria e Punëve të Brendshëm njofton se gjatë ditës së sotme është kapur drogë në rrugën “Nikolla Teslla” në Shkup, transmeton Alsat. Policia gjatë kontrollit në makinën e tipit “Daevu” me tarha të Shkupit ka gjetur amfetaminë dhe një peshore. Makina po drejtohej nga 37-vjeçari D.A. ndërsa në makinë ishte prezent edhe 40-vjeçari S.N. Policia pas arrestimit të personave në fjalë,  ka kryer bastisje në shtëpinë e D.A. tek i cili është gjetur marijuhanë, amfetaminë dhe një peshore.

Advertisement
Advertisement

Leave a Reply