Shkëndija fiton kundër Pelisterit

Shkëndija nga Tetova me mund të madh ka shënuar fitore me rezultat 1:0 kundër Pelisterit nga Manastiri.

Advertisement

Kuqezinjtë arritën tre pikë me domethënie të madhe dhe kryesojnë renditjen me 50 pikë, ndërsa Pelisteri mban vendin e shtatë me 28 sosh.

Autor i golit të fitores është futbollisti Valmir Nafiu në minutën e 88-të. Shkëndija ka 7 pikë më shumë se Shkupi, që mban vendin e dytë.

Liga e Maqedonisë së Veriut ,

Boreci-Bellasica 1:0

Makedonija GP-Sileksi 0:3

Shkëndija-Pelisteri 1:0

Shkpi-Vardari 2:0

Struga TL-Renova 0:0

Rabotniçki-A. Pabdev 0:2

Advertisement

Leave a Reply