Xhavit Haliti votoi pro Glauk Konfjucës për kryetar të Kuvendit

Xhavit Haliti nga Partia Demokratike e Kosovës ka votuar për Glauk Konjufcën, për kryetar Kuvendit të Kosovës.

Advertisement

Me 69 vota për, 33 vota kundër dhe asnjë abstenim Glauk Konjufca është zgjedhur kryetari i Republikës së Kosovës./Insajderi.org

Advertisement

Leave a Reply