Babai i presidentit serb Vuçiç po lufton për jetën, ka koronavirus

Babi i presidentit serb AleksandĂ«r Vuçiç pas infektimit me virusin korona po lufton pĂ«r jetĂ«n, shkruajnĂ«…

93-vjeçarja shqiptare, shërohet nga koronavirusi në Amerikë

Ish-presidenti i Feronikelit, Avdi Krasniqi qĂ« tani jeton nĂ« Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s ka njoftuar…

Majori amerikan nis ligjaratĂ«n nĂ« XhaminĂ« e PrishtinĂ«s me “Selam Alejkum”, fjalimi i tij Ă«shtĂ« madhĂ«shtor

NĂ« xhaminĂ« ”Prof. dr. Bedri Kamberi” nĂ« lagjen e “Spitalit” ka mbajtur ligjĂ«ratĂ« majori amerikan, Cory…

“Me Bidenin president, Kosova ka pĂ«rparĂ«si”

Viti i kaluar ka qenĂ« plot me ngjarje dinamike nĂ« politikĂ«n kosovare. Sot nĂ« ‘Balkan Talks’…

Një xhami në Gjermani sulmohet dy herë brenda dy javësh

NjĂ« xhami nĂ« qytetin jugperĂ«ndimor gjerman Baden-Wurttemberg sot u sulmua pĂ«r herĂ« tĂ« dytĂ« brenda dy…

Vjosa Osmani zbulon moton e fushatës

Ud e Presidentit Vjosa Osmani, qĂ« tashmĂ« zyrtarisht Ă«shtĂ« larguar nga LDK-ja para pak çastesh ka…

Gostivar: Në ujërat e lumit Vardar është gjetur një trupi i pajetë i një burri

Prokuroria Publike e Gostivarit mbrĂ«mjen e djeshme ka kryetar hetim nĂ« vendngjarje pasi nĂ« ujĂ«rat e…

E rëndë: Tetë adoleshentë vdesin natën e Vitit të Ri

Bosnje/ TetĂ« tĂ« rinj kanĂ« humbur jetĂ«n nga asfiksia me gaz nĂ« fshatin Tribistovo, Komuna Posushje,…

Testi i lehtë për të mësuar nëse zemra juaj punon mirë

NjĂ« test i thjeshtĂ« dhe falas mund tĂ« zbulojĂ« mĂ« sĂ« miri nĂ«se keni apo jo…

Gent Cakaj jep dorëheqje nga pozita e ministrit në detyrë në Qeverinë Rama

Gent Cakaj i ka paraqitur sot kryeministrit Edi Rama dorĂ«heqjen nga posti i ministrit nĂ« detyrĂ«…